Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Розробка порталу новин для регіонального ЗМІ Громада груп медіа. Проект включає в себе основний і дочірні, керовані сайти, які знаходяться на піддоменах. Загальна система написання і ведення новин і сайту, рубрик, реклами і контенту.

Задача

Створити новинний портал регіонального значення. Розробити дизайн і логотип сайту. Закласти можливість публікувати новини, використовуючи редагування тексту, медіа-матеріалу (картинки, відео, аудіо), коментарів (Facebook коментарі), можливістю поділитися новиною, вести рубрики на сайті.

Додатково зробити інформаційні сторінки, а також різні типи новин: афіші, статті, новини, і т.п. Додати на сайт віджети погоди, опитувальники Читачів, можливість додавати на сайт прямі ефіри.

Створити кожному району Харківської області особистий сайт з тим же функціоналом, власним доступом, з можливістю додавати новини з головного сайту на дочірні.

Розробити і впровадити стратегію монетизації сайту: рекламні блоки і інтеграції з рекламними і новинними сервісами типу Google Ad Sense і Укр Нет.

Проблематика

Необхідно створити кілька типів кабінетів адміністратора для основного і дочірніх сайтів. Створити можливість додавати дочірні сайти і редагувати інформацію про них самостійно через Панель управління сайтом.

Додати можливість додавання і управління користувачами, рекламою, особистими даними та сайтом в цілому. Створити інтуїтивно зрозумілий і простий інтерфейс, а також подбати про швидкої завантаженні всіх сторінок сайту, так як передбачається використання в місцях з недостатньо швидкісним Інтернет-з'єднанням.

Vindict Портфоліо - Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Нашi рiшення

Спільно з Замовником було прийнято рішення створити багатосторінковий сайт зі зручною навігацією, закріпленої зверху. Всі новини будуть з'являтися в різних блоках Головної сторінки, а мобільна версія сторінки буде адаптована для більшого охоплення новин при заході на сайт.

На сайті представлений Головний Адміністратор, який додає дочірні сайти і користувачів, може керувати сайтом і працювати з новинами, рубриками, рекламою і опитуваннями. Всі дочірні Адміністратори працюють з цими розділами на своїх сайтах.

До всіх сайтах в сукупності підключені сервіси статистики і відстеження динаміки відвідувань. Замовником створені і прив'язані спільноти в соціальних мережах.

Дизайн

Замовнику було надано 3 різних варіанти макетів, один з яких був схвалений і до змінений в процесі експлуатації. Розроблений логотип повністю відповідає стилістиці, ідеології та критеріям сайту, може бути видозмінений для дочірніх сайтів.

Основним кольором обраний синій і його відтінки за задоволення більшості людей і його нейтральне, спокійний настрій. Колірна схема складена за правилом 60-30-10, і основний ухил дизайну зроблений на розміщенні новин.

Блоки новин містять картинки для залучення уваги Користувача до новини і сайту в цілому. Картинки сприймаються набагато швидше і утримують Читача на сайті, а завдяки шрифту без зарубок, текст легко читається навіть з мобільних пристроїв.

Кольори

#ffffff
#323f4b
#0f6cfb

Шрифт

Roboto, sans serif В Бахчисараї фельд'єґер зумів одягнути ящірці жовтий капюшон.

Iнтегрованi сервiси

До сайту підключені сервіси статистики від Google (Аналітика і консоль), рекламний кабінет, а також доступні новини в форматі RSS, що дозволяє підключити сайт до будь-якого порталу в Інтернеті, що й було зроблено з УКР НЕТ, що підвищує охоплення користувачів Замовнику і дозволяє йому бути в курсі всіх тенденцій сайту.

Панель Адміністратора дозволяє повністю управляти всім вмістом і налаштуваннями сайта, а також користувачів. Вона інтуїтивна зрозуміла і проста у використанні за рахунок безлічі іконок і загальноприйнятого стилю, що знижує витрати Замовника на навчання персоналу.

Сайт містить спеціальну розмітку, яка дозволяє новин коректно відображатися в месенджерах і соц. мережах (oGraph), а також в пошуковій видачі, зокрема в розділі Новини (schema), що підвищує охоплення користувачів Замовнику і полегшує / здешевлює SEO-просування.

Vindict Портфоліо - Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Багатоцiльовий сайт

Завдяки розробкам нашої команди - Замовник отримав безліч рішень в одному сайті: розміщення інформації, реклама, монетизація, обробка вмісту. Сайт доступний з усіх платформ і може бути підключений до сторонніх порталам.

Завдяки різноманітності додавання новин, вони можуть бути різного характеру - від оголошень, до статей або навіть досліджень. На сайті присутній спеціальний Архів і пошук новин.

Сайт може бути легко розширений, завдяки використовуваним технологіям, що спрощує Замовнику його підтримку, а також здешевлює вартість подальших робіт.

Vindict Портфоліо - Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Широкi можливостi

З ініціативи нашої команди було додано безліч функцій до редагування і управління новинами, додатковими полями типу Час читання, які дозволять залучити додатковий інтерес читачів.

Також була розроблена програма мотивації редакторам дочірніх і основного сайтів. Розроблено рейтинг всіх користувачів, який оновлюється щотижня. Він дозволяє визначити ефективність кожної редакції в порівнянні один з одним і сприяє до збільшення кількості і якості новин.

Vindict Портфоліо - Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Адаптацiя i оптимiзацiя

Новинний портал повністю адаптований під мобільні пристрої та планшети, що вкрай важливо для новинного порталу, який понад 80% читачів переглядають з мобільних пристроїв.

Сторінки і медіа-матеріали стиснуті і оптимізовані, що дозволило прискорити завантаження сторінок. Таким чином Замовник отримав конкурентну перевагу серед конкурентів і підвищив задоволеність ресурсом у користувачів, особливо районних областей Харківської області.

Vindict Портфоліо - Громада груп - група мiсцевих ЗМI

Результати

В результаті роботи над проектом групи місцевих ЗМІ Харківської області, Замовник отримав потужний інструмент передачі новин, який доступний багатьом видавництвам. Дизайн мінімалізму дозволяє швидко розібратися в роботі сайту, а велика кількість картинок залучає і утримує Користувача на сайті.

Завдяки всіх необхідних інструментів і технічними можливостями сайту, Замовник може інтегрувати сайт зі сторонніми ресурсами і має повний контроль над усім вмістом ресурсу. Завдяки чому необхідні лише мінімальні зусилля для технічного підтримки сайту.

Монетизація та присутність сайту в соціальних мережах дозволяють розробити план окупності проекту і вийти на певний рівень доходу, а також отримати статусність і довіру читачів з часом. У проект закладено структура платформи, що дозволяє легко розширити функціонал до практично будь-якого необхідного інструменту.

Зацікавив проект або є ідея схожого?